top of page
IMG-20180802-WA0005.jpg
IMG-20180802-WA0009 (1).jpg
IMG-20180802-WA0013.jpg

ד"ר יונתן ברקי - פסיכיאטר במרכז הרפואי לב השרון

לימודי CBT  בבית הספר של דר' עופר פלד פתחו בפניי עולם רחב ועמוק של אפשרויות טיפול במגוון מצוקות.

השנה הראשונה היוותה את הבסיס - "רכישת שפה חדשה" - להתבוננות על האופן והמידה בהם אנו כמטפלות יכולות לסייע לאדם להטיב עם עצמו ועם חיו בהווה. במקביל השנה היוותה למידה משמעותית וכללה מפגש עם מיטב המרצים המובילים בתחום, בהובלתו של דר' עופר פלד.

בשנת הלימודים השנייה, נפתחו בפניי דלתות נוספות של גישות שצמחו והתפתחו מה CBT - זו הייתה שנה שהשאירה בי טעם של עוד- בעיקר סביב הגישות שבהן אני רוצה להעמיק בהמשך דרכי המקצועית (וכך גם עשיתי בפועל, למדתי סכמה תרפיה במסגרת בית הספר).

בנימה אישית, אני מרגישה שהשנתיים לימדו אותי הרבה על עצמי- על האופן שבו אני רוצה למקם את עצמי בקליניקה; על הזהות המקצועית שלי ועל שאיפות הלמידה שלי בהמשך דרכי המקצועית.

 

סיגל ברכה סדוביץ

עובדת סוציאלית קלינית (M.S.W) ופסיכותרפיסטית

בגישה אינטגרטיבית

(CBT והגל השלישי בדגש על ACT וסכמה תרפיה)

שלום, שמי מיכל  

חוויית הלימודים בביה"ס ל-CBT היא מקצועית מאד, ייחודית ומיוחדת במינה.

- הלימודים מאד מקצועיים ומקיפים וישנה תחושה של השקעה רבה בנו אנשי המקצוע שנלמד לעומק ובאופן יסודי את עקרונות הטיפול הסיביטי.

- הלימודים עצמם מועברים בצורה חווייתית ברורה ובהירה ומאפשרים שימוש פרקטי בקליניקה עם המטופלים

- הנושאים שנלמדים מותאמים למגוון רחב של אוכלוסיות וגילאים שונים: ילדים, נוער, ומבוגרים. טיפולים פרטניים, משפחתיים וזוגיים

- האווירה בלימודים מאד מכילה ומקבלת, נעים להגיע למקום שאנרגיית החיוכים שם דומיננטית

אני ממליצה בחום לכל איש מקצוע שמעוניין להכיר להעמיק ולטפל בסיביטי להגיע וללמוד בביה"ס ל-CBT.

מיכל פרץ

עובדת סוציאלית, מטפלת משפחתית וזוגית

המלצה על קורס סכמה תרפיה

סיימתי את הקורס המקיף לטיפול בסכמה תרפיה אצל ד"ר עופר פלד. הקורס השפיע באופן משמעותי על התפיסה וההבנה שלי את המטופל כמורכב מחלקי עצמי שונים, אשר יקבלו התייחסות שונה ומדוייקת יותר במהלך הטיפול. 

ההמשגה בסכמה תרפיה שפותחה ע"י ד"ר עופר פלד מסייעת לי ולמטופל לנווט בבהירות ובקלות יחסית ולקדם באופן אקטיבי הבנה טובה יותר את עצמו וחתירה לשינוי. 

הטכניקות החווייתיות אשר רכשתי במהלך הקורס מסייעות לי ולמטופל לזהות צרכים בסיסיים אשר לא קיבלו בעבר וגם כיום מענה. היכרות עם סגנונות התמודדות לא אדפטיביים מאפשר מיתון שלהן והחלפתן באסטרטגיות התמודדות חדשות ויעילות יותר. 

הקורס איפשר לי הבנה טובה ומעמיקה יותר של הדינמקות המאפיינות הפרעות אישיות, בעיקר נרקיסיסטית וגבולית, ומשרטט מודל עבודה קליני ברור וקוהרנטי.

הקורס מרתק, מלא בדוגמאות קליניות, התנסויות חווייתיות וידע תיאורטי.

ד"ר עופר פלד מרצה בעל ידע תיאורטי וקליני רב, אותו הוא חולק בנדיבות ובבהירות עם הלומדים.

אני ממליצה על הקורס לכל מטפל מיומן המעוניין להרחיב ולהעמיק את הבנתו הקלינית, לצד שכלול הטכניקות הטיפוליות והיכרות עם טכניקות חווייתיות המייצרות שינוי.

שושי נוה

עובדת סוציאלית קלינית MSW, מדריכת הורים בגישת אייכה

 

https://www.facebook.com/shoshi.naveh.msw

יש המון מסגרות לימודים, סדנאות וקורסים בתחום הטיפול וכך גם בלמודי  CBT . גם פה, כמו בכל תחום, כדאי לבדוק היטב.

על אף שחומר הלימודים אותו חומר  ושיטת הטיפול אותה שיטה, חווית הלימודים יכולה להיות כל כך לא דומה. כמות הלומדים בכתה, המרצים, התרגול וגישת ביה"ס ללימודים ולסטודנטים,  כל אלה ישפיעו על איך יראה  יום הלימודים שלך, על  מידת הענין וההנאה שלך במהלך יום שדורש ריכוז ולמידה רבה, על הטמעת החומר ובסופו של דבר - על השמוש שתעשה כמטפל בידע ובכלים שרכשת. במשך כמה שנים, שוב ושוב, בדקתי את המסגרות השונות, ובכל שנה, החלטתי להמתין שנה נוספת.  לאחר המפגש ההיכרות, החלטתי שזה ביה"ס שאתו יוצאת לדרך. 

היה שווה לחכות! אני מסיימת שנתיים מדהימות של למידה. כתה קטנה שמאפשרת למידה ברמה גבוהה, ימי לימודים והרצאות מהמעניינים שהיו לי, גישה אישית, נעימה ורצינית של צוות המרצים והמנהלים של ביה"ס. יום שלישי הוא היום החשוב ביותר שלי בשבוע. כבר בסיום שנה ראשונה יש השפעה עצומה של הלימודים על עבודתי כמטפלת.  

דפי פלד

עו"ס נוער וצעירים בסיכון  ומדריכת הורים בשיטת "אייכה" 

שמי גילי

סיימתי את הלימודים בביה"ס ל CBT ואני ממליצה בחום על תוכנית הלימודים לכל מי שמעוניין לרכוש כלים וידע בתחום. ההרצאות מעניינות, מעשירות ומספקות כלים פרקטיים לעבודה בשטח עם הפונים. ישנה תחושה של אינטימיות ופרגון בין הסטודנטים, שתורמת מאוד לאווירת הלמידה. בתוכנית יש שילוב מנצח של ידע תאורטי, הדרכה צמודה והתנסות מגוונת בטיפולים. ההוכחה הטובה ביותר ליעילות השיטה והלימודים מתגלמת בשיפור המשמעותי שאני רואה באיכות החיים של הפונים שלי, תוך מספר מועט של פגישות.   

 

תודה רבה,

גילי פיינרמן עובדת סוציאלית MSW

בשנתיים האחרונות אני לומד בבית הספר לCBT. ביה"ס משלב רמה מקצועית גבוהה בתכניו המעודכנים וכולל אירוח של אנשי המקצוע מהמובילים בארץ בתחום ה – CBT. בנוסף נוצרה אווירה משפחתית חמה ונעימה בהשראת צוות הניהול של ביה"ס. ממליץ לכל מי שזה רלבנטי להצטרף לתכנית.

ובנימה אישית יותר ,בית הספר היווה אחד מנקודות האור הגדולות בחיי בשנה מאד קשה ומאתגרת שעברתי.

ועל כך תודתי לכולם תלמידים וצוות הניהולי של בית הספר

ראובן סדן

שמי ליטל בן אמתי,

אני פסיכיאטרית מבוגרים מאיזור השרון

אל ביה"ס של עופר פלד הגעתי לפני כשנתיים, לאחר חיפוש מקום ללמוד בו CBT. 

המחשבה על לימודי CBT הגיעה מתוך צורך שעלה ללמידת כלים פרקטיים במפגש הטיפולי, מעבר למענה התרופתי, שהרגשתי שפעמים רבות אינו מספק כמענה יחיד.

הלימודים בביה"ס ל-CBT של עופר מרתקים, מועברים בצורה ברורה, מאורגנת, הלמידה נעשית בקבוצה לא גדולה, תוך שימת דגש על כל תלמיד ותלמידה, וכמובן סבלנות והיענות לכל שאלה ועניין.

השיעורים חווייתיים, משלבים התנסויות שונות ומלמדות מאד. האווירה היא של למידה מתוך סקרנות. 

בתום שנתיים של לימודים, אני מרגישה שהבחירה בלימודי CBT היתה נכונה עבורי מכל בחינה.

היכולת להעמיק במפגש הטיפולי השתכללה, העבודה עם המטופלים יעילה יותר ומביאה לתוצאות. הדבר נכון לטיפולים פרטניים, אך גם להתערבויות ממוקדות במסגרת מפגש ייעוץ בודד. 

ימי שלישי היו ימים שממש חיכית להם לאורך הלימודים.

לאחר שניים של CBT, אי ממשיכה ללימודי סכמה תרפיה אצל ד"ר עופר פלד וכבר מצפה לתחילת הסימסטר!

אני ממליצה בחום לכל מטפל בבריאות הנפש להרחיב את היכולות הטיפוליות ולהירשם ללימודים בביה"ס ל-CBT.

ד"ר ליטל בן אמיתי, פסיכיאטרית

אדוה דרור - ד"ר לעבודה סוציאלית

https://www.facebook.com/AdvaDrorTheraphy/

שלום שמי ריקי,

אני ממליצה בחום על תוכנית לימודי cbt  למי שאינו מכיר את התיאוריה ולמי שעוסק בתחום הטיפול. 
לימודי התיאוריה בכלל וספיציפית אצל עופר נותנים הבנייה מאורגנת ומסודרת כיצד להבין מטופלים וכיצד לגשת לטיפול. 
בתיאורית ה cbt יש המון Common sense וחיבור שמאפשר תרגום לפרקטיקה, בין התיאוריה למציאות.
פניתי ללימודים אלו מאחר ולצערי בלימודי הפסיכולוגיה שלי  (למדתי בחול ועשיתי השלמות בארץ בהתאם לנדרש) לא נחשפתי כלל לתכנים הללו .
רציתי לקבל יותר כלים פרקטיים וכך קרה.
ממליצה בחום,

ריקי מרקביץ יעקבס

פסיכולוגית קלינית מומחית

https://www.facebook.com/profile.php?id=100054667261011

בשנתיים האחרונות זכיתי ללמוד בבית הספר לCBT  ברעננה. במהלך הלימודים צללנו לעומק באופן מקצועי ומובנה לעולם המדהים של הטיפול הקוגניטיבי- התנהגותי.  הלמידה בקבוצה יחסית קטנה ( של כ 20 מטפלים) של אנשי מקצוע רציניים ובעלי ניסיון, יצרה אווירה משפחתית ומלכדת, ואיפשרה לימוד חוויתי וליווי אישי. הלמידה העשירה רבות את עולמי האישי והמקצועי והצלחתי ליישם כלים רבים באופן מיידי בעבודתי בקליניקה. תודה לחבריי ללימודים, לעופר ועירית ולמרצים האורחים שהתארחו במהלך תכנית הלימודים.

 

נעמה מוזס 

יועצת חינוכית ומטפלת זוגית משפחתית מוסמכת

"נשמע כמו הרהורי פרידה...לא מאמינה שעברו שנתיים...אני כל כך שמחה שהייתי חלק מהתוכנית הזו...עופר, מקצוען ממדרגה ראשונה, מביא ידע כל כך מחובר ואינטגרטיבי שמלומד בצורה קוהרנטית ויישומית...ואי אפשר שלא לדבר על הארגון הכל כך מקצועי של עירית , אמין, מאורגן, נגיש...בדיוק הנוסחה הנכונה...ותוכנית הלימודים...הכי עדכנית, קוהרנטית, מקיפה ורלוונטית לעולם הטיפול. כל כך נהניתי להיות חלק מקבוצה של אנשים חמים,  מפרגנים, סקרנים ומתובלים בחוש הומור שלומדים באווירת משפחה.... בקיצור שאפו"

 

דאנה תבור

עו"ס קלינית, מטפלת ומדריכה מוסמכת בטיפול זוגי ומשפחתי

המלצה על הקורס של ד"ר אנה גולדברט - ACT / FACT

 

אנה מרצה מצויינת, מביאה המון ערך, גם בידע הרב, גם במיומנות האישית שלה וגם באווירה המאפשרת שהיא יוצרת בקורס.

ממליצה בכל פה!

קרן שחף - פסיכולוגית ארגונית מומחית ומדריכה

bottom of page