עבודה עם הורים - קורס יישומי!

קורס פרונטלי (ברעננה) מוכר לגמול השתלמות

 בהנחיית ד"ר קלאודיה לנג - פתיחה אוקטובר 2021

בעבודה עם ילדים, אנו נתקלים לא פעם בצורך לעבוד עם ההורה. ההורה מהווה מפתח בעזרתו ניתן לחלץ את הילד ממצב של תקיעות למצב של התפתחות. לעיתים ההורה מהווה גורם משמר בקשייו של הילד, באופן שבו הוא מגונן, או באופן הלא מותאם בו הוא דורש ותובע מהילד התמודדות. ההורה עושה כמיטב יכולתו, אך כשהדפוסים המוכרים והטבועים בו לא צולחים, נשאר ההורה ללא כלים יעילים וחש חוסר אונים רב. לעיתים, כך מרגיש גם המטפל .

הקורס מיועד לכל אותם מטפלים אשר מעוניינים לשדרג את יכולתם להמשיג את קשייו של הילד בהקשר ההורי והמשפחתי; המבקשים להעשיר את ארגז הכלים בעבודה עם הורים על מנת לקדם את הילד המסרב להגיע לטיפול, או שאינו מתקדם מספיק בטיפול הפרטני; ולמטפלים הרוצים ללמוד איך לעבוד גם עם ההורים המאתגרים יותר. 

הגישות הנלמדות נבחרו בקפידה. הן מבוססות על תיאוריות אינטר-סובייקטיביות אשר מטרתן לקדם את הילד תוך חיזוק הקשר בין הילד להוריו. בקורס נלמד ליישם את גישות הטיפול ההוריות בחיי היומיום באינטראקציות הורה-ילד. לשם כך המפגשים במהלך הקורס יחולקו ליחידות למידה וליחידות הדרכה. המטרה האולטימטיבית הינה להעשיר את הלומדים הן בידע והן ביכולתם לעבוד עם ההורים בשטח.

המנחה: ד"ר קלאודיה לנג, פסיכולוגית קלינית מדריכה. מורה ומדריכה מוסמכת בשיטת אייכה. מרצה בתוכניות ההכשרה לטיפול קוגניטיבי-התנהגותי ומדריכה מוסמכת מטעם איט"ה.

'.

לתיאור מורחב של הקורס

לטופס הרישום