קורס לטיפול סיביטי פרטני, הורי ומערכתי - פתיחה דצמבר 18 - ADHD 

בהנחית ד"ר איריס ברכוז

הפרעת קשב וריכוז והיפראקטיביות בשנות הילדות וההתבגרות היא הפרעה שכיחה ביותר ורבות מהפניות של הורים לטיפולים שונים הן על רקע הקשיים התפקודיים הנובעים מהפרעה זו. כיוון שהפרעת קשב וריכוז משפיעה על טווח רחב של תחומי התנהגות, מחקרים והנחיות מטעם איגודי בריאות וחינוך ברחבי העולם מצביעים על חשיבות בניית תכנית התערבות רחבה וכוללת, שפונה לסביבות השונות בחיי הילד והמתבגר ומתייחסת למרכיבים רגשיים, התנהגותיים וחינוכיים.
הקורס יתמקד בהצגה התנסותית וחוויתית של מודל התערבות אינטגרטיבי מבוסס CBT, שהרכיבה ד"ר איריס ברכוז ומטרתו לתת מענה לצרכים המאתגרים של בעלי הפרעת קשב וריכוז. תחילה, נלמד כלים לעבודה עם הילדים והמתבגרים עצמם. נתייחס למישור הרגשי- חברתי, כולל דימוי עצמי, וויסות רגשי, שליטה עצמית ומיומנויות חברתיות ולמישור ההתנהלות היומיומית, כולל, ניהול זמן, ארגון והתארגנות והתמדה במילוי משימות. בנוסף לכלי הסיביטי, נדגים שילוב של טכניקות גוף-נפש כמו מיינדפולנס וביופידבק מותאמים להפרעת קשב וריכוז.

פן נוסף באינטגרטיביות של המודל הוא ההתייחסות לא רק לילדים או למתבגרים שמגיעים אלינו, אלא גם למעגלים שסובבים אותם, כולל, מעגל המשפחה, מעגל בית הספר, וכן אנשי מקצוע כמו רופאים, מטפלים פרה- רפואיים או מדריכים בחוגים. בקורס נציג דרכים וכלים פרקטיים לעבודה משולבת עם גורמים אלו, ובמיוחד עם ההורים והצוות הבית ספרי, תוך קביעת ערכים הוריים, מטרות הוריות, איתור ושינוי מחשבות אוטומטיות שליליות אופייניות להורים לילדים עם הפרעת קשב וריכוז, שיפור דפוסי התמודדות, עיצוב התנהגות ועוד...

 

המנחה: ד"ר איריס ברכוז פסיכולוגית חינוכית מומחית. מטפלת CBT מוסמכת ומדריכה מטעם איט"ה. מאמנת ADHD בכירה ומדריכה. מרצה בשפ"חים, בתכניות הכשרה לטיפול סיביטי, במדרשה לפסיכולוגים חינוכיים ועוד. מפתחת כלים טיפוליים. בעלת המרכז לטיפול ואימון קוגניטיבי-התנהגותי ברמת גן, בו מתקיימים טיפולים פרטניים, הדרכות הורים, השתלמויות וקורסים לאנשי מקצוע.

למידע מורחב על הקורס

לטופס הרישום